Úvodní strana Výuka Šp - Španělština

Šp - Španělština

¡EN NUESTRA ESCUELA SE HABLA ESPAÑOL!

¡olé!

¡Hola a todos!

Věděli jste, že …

•  španělština je třetí nejrozšířenější jazyk na světě po čínštině a angličtině
  •  španělština je oficiální jazyk v 21 zemích na 4 kontinentech? Ano, a navíc je jedním z nejdůležitějších jazyků v mezinárodním obchodě a na politických setkáních.
  •  španělština umožňuje lepší uplatnění na pracovním trhu,i u nás španělštinu využijete k práci.
  •  španělština otevírá cestu do celého světa.
  •  spousta vysokých škol a univerzit nabízí svým studentům možnost vyjet studovat jako Erasmus student do Španělska. Této možnosti jsem využila i já a strávila  jsem 5 měsíců v Seville, Andalusie.
  •  španělština je jednoduchá, v porovnání s angličtinou je obtížnost gramatiky na podobné úrovni, i když začátky jsou mnohem jednodušší než jak je tomu v případě  angličtiny. Také výslovnost španělských slov se drží jednoduchých pravidel a nezpůsobuje tak tolik problémů.

V hodinách se žáci také seznámí s jiným, temperamentním a neuspěchaným způsobem života (nejčastější slovo Španělů – „mañana” /zítra), s pokrmy, které prezentují typickou španělskou kuchyni, a pochopitelně nakouknou pod pokličku španělské kultury a s ní spojených tradic.

S kým si popovídáte španělsky?

Antonio Banderas, Penélope Cruz, Enrique Inglesias, Javier Bardem, Rafael Nadal (tenista), Fernando Torres, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi a další hráči týmu FC Barcelona nebo Real Madrid.

EXPEDICE ŠPANĚLSKO-KATALÁNSKO 2018

V červnu 2018 se uskutečnil letecký zájezd do Španělska – Katalánsko.

• Navštívili jsme: Barcelonu, Gironu, Costa Brava, Marineland, Eko farmu la Granja.

• Viděli jsme: La Pedrera, Casa Batló, Park Güell, Sagrada Familia, olympijský stadion, La Rambla, představení cvičených delfínu, papoušků a lachtanů,

večerní vystoupení barevných fontán.

• Zažili jsme: let letadlem, výuku španělštiny na jazykové škole, skotačení v moři,spolupráci se španělsky mluvícími studenty na farmě.

• Dozvěděli jsme se: jaké jsou katalánské a španělské tradice, jaký mají školský systém,jaký je jejich životní styl.

Pár odkazů, které se při studiu španělštiny mohou hodit:

Interaktivní gramatická cvičení

Časování sloves

Slovní zásoba

Něco málo o Španělsku

Materiály: Chicos Chicas 1 (nakl.EDELSA)

Doplňující materiály:

Aventura 1                                                    Časopis: ¿Qué tal?  (Mary Glasgow)

Fotogalerie:

Typické španělské pokrmy: ¡qué aproveche!

Gaspacho   Paella        Tortila de patatas
  Tapas Churo Sangría