Úvodní strana Aktuality Pěšky do školy

Pěšky do školy

Naše škola se připojila k celostátní výzvě Kampaně na podporu zdravé a udržitelné dopravy do škol.

Výzva proběhne v týdnu od 19. do 23. září u příležitosti Mezinárodního dne bez aut (22. 9.).

Jádrem naší výzvy jsou pěší dny, kdy škola vyzve děti, aby přišly nebo přijely do školy:

• pěšky
  • na koloběžce
  • na skateboardu
  • na kole
  • veřejnou dopravou

Děti a rodiče, kteří pojedou autem, mohou zaparkovat a jít alespoň část cesty pěšky.

Členové žákovského parlamentu budou monitorovat počet aut u školy před, v průběhu a po skončení akce.

Děti se dozví o ekologii a udržitelné dopravě, upevní si znalosti o dopravních předpisech v rámci výuky ve třídách a také doprovodného programu na školním dopravním hřišti.

Narovnání dopravní situace v blízkosti školy zvýšilo bezpečnost žáků. Přesto pokládáme za důležité osvětlovat dětem zásady bezpečné docházky do školy a podporovat bezpečné, zdravé a udržitelné dopravní chování.

Zahájení školního roku 2022/2023 >>