Úvodní strana O škole Relaxační koutek

Relaxační koutek

RELAXAČNÍ KOUTEK DĚTI BAVÍ!

Na podzim roku 2013 byl na Základní škole Ústí nad Orlicí, Bratří Čapků 1332 zahájen pravidelný provoz relaxačního koutku, který je otevřen pro všechny žáky školy každé pondělí a středu od 13:30 do 16:00 hodin. Touto dobou, kdy běžná výuka zpravidla končí, nezůstává škola opuštěná, ale chodbami zní smích a povídání dětí, které se zde setkávají a hrají si.

Zeptali jsme se jich, proč do relaxačního koutku chodí a co se jim tady líbí?

•  „Na relaxačním koutku se mi líbí, že vždy když sem přijdu, hned mám lepší náladu. Je tu spousta zábavných a zajímavých her, u kterých se musí přemýšlet. Není tu nuda.“ Mája Mrkosová
  • „Je tu sranda a můžu relaxovat a nenudím se tady.“ Eliška Mašková
  •  „Líbí se mi, že můžu být se svým kamarádem a vyprázdnit svoji mysl na spoustu her, zábavy a vyrábění.“ Aneta V.
  •  „Relaxační koutek je plný her a paní učitelka je moc hodná.“ Daniel Hejduk

V relaxačním koutku žáci naleznou prostor pro odpočinek a relaxaci při hudbě či četbě knih, dále zábavu při hraní společenských, deskových a karetních her, stavění stavebnic, luštění hlavolamů. Velkou výhodou je také možnost odreagovat se, vybouřit tlak a nastřádanou agresivitu na boxovacím pytli. Relaxační koutek tak nabízí prostor pro setkávání žáků školy na příjemném místě, kde mohou realizovat vlastní kreativní práci, či si jen tak příjemně posedět třeba v závěsném křesle. Relaxační koutek je jednou z několika aktivit projektu „Učíme se rádi“ (registrační číslo: CZ.1.07/1.2.29/02.0009), který od dubna 2013 realizuje Základní škola Ústí nad Orlicí, Bratří Čapků 1332. Projekt „Učíme se rádi“ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Pro více informací o projektu „Učíme se rádi“ klikněte zde >>>