Úvodní strana Aktuality Budeš se mnou chodit?

Budeš se mnou chodit?

Pěšky do školy?

Skvělý a smysluplnný projekt spouští registraci! Letos se mohou registrovat školy, školky a třídy, ale také rodiče se svými týmy. Koordinátorem může být každý: ať je to učitel, rodič nebo babička. :)

Vyražte s dětmi pěšky, na koloběžce nebo na kole. Protáhnou se, nastartují mozek a ještě si třeba stihnete i popovídat. Oslovte sousedy a můžete vytvořit třeba pěškobus – posbíráte cestou do školy pár spolužáků a doprovodíte je před školu. Pokud bydlíte dál, než můžete dojít pěšky, chyťte si autobus a zbytek cesty dojděte. A jestli musíte jet autem (protože někdy to opravdu jinak nejde), tak zaparkujte dál od školy a procházka je vaše.

Některé věci se dají zažít jen venku, třeba zrovna po cestě do školy – a my už přihlášení jsme!

Mimochodem, víte, že:

Terapie chůzí je jedna z nejstarších metod, která významně pomáhá nejen fyzické odolnosti, ale i duševnímu rozvoji dětí a mládeže. Nejpřirozenější formu pohybu je vzhledem k rostoucí oblibě automobilové přepravy třeba pěstovat v dětech už od prvních stupňů základní školy nebo i dříve.
Rodiče, kteří chtějí své děti spolehlivě naučit zásadám bezpečného pohybu po ulici, by s nimi měli raději chodit pěšky, alespoň kousek. Díky vlastní opakované zkušenosti si děti snadno osvojí nejdůležitější pravidla a rodiče dobře poznají, kdy je mohou pustit samotné. A navíc tím pomohou k bezpečnějšímu okolí školy.

<< Loučení s deváťáky 2022

Fotokronika I. pololetí 2021/2022 >>